معلمی شغل نیست عشق است ، بزرگداشت پاکترین شغل دنیا برشریفترین بندگان خدا مبارک باد. مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد کرمان

 محمد حسن کریمی‌نژاد پدر علم ژنتیک ایران، محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی ، جعفر رودری رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان، عباس صادق‌زاده مدیرکل بهزیستی استان کرمان و جمعی دیگر از مسئولان از  ساختمان در حال احداث و بنیاد ژنتیک رعد کرمان بازدید کردند.

بنای 48 ستون ماندگار رعد کرمان شامل بنیاد ژنتیک، کارگاه‌های آموزشی و فروشگاه‌های تولیدات فنی و حرفه‌ای معلولان با زیربنای 5 هزار مترمربع در چهار طبقه با کمک خیرین  در استان کرمان در حال ساخت است و برای تکمیل ساخت آن به یک و نیم میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

صادق‌زاده: استان کرمان پیشرو در اجرای طرح " الزام به انجام آزمایش‌های مشاوره ژنتیک"

عباس صادق‌زاده مدیرکل بهزیستی استان کرمان  نیز در این نشست اظهار داشت: خوشبختانه خیرین تاکنون برای ساخت این بنا اقدامات خوبی را انجام داده‌اند.

وی تصریح کرد: این پروژه در چهار طبقه با زیربنای 5 هزار مترمربع با هدف پیشگیری از معلولیت‌ها در حال ساخت است.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان گفت: برای ساخت بنای 48 ستون ماندگار رعد کرمان تاکنون حدود 3 و نیم میلیارد تومان آن از سوی خیرین تأمین شده  و برای تکمیل این ساختمان به یک و نیم میلیارد تومان دیگر نیاز است.

وی با اشاره به اینکه سالانه 25 تا 30 هزار معلول ناشی از اختلالات ژنتیک در کشور متولد می‌شود تصریح کرد: اگر آزمایشات و مشاوره‌های ژنتیک به هنگام انجام شود از بروز اغلب معلولیت‌ها در جامعه پیشگیری می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان بیان کرد: با توجه به اینکه این پروژه هدف بزرگ پیشگیری از معلولیت‌ها در جامعه  را دنبال می‌کند بنابراین برای تکمیل این پژوه به تخصیص اعتبارات دولتی نیاز داریم.

صادق‌زاده با بیان اینکه این پروژه می‌تواند یکی از پروژه‌های مصوب اقتصاد مقاومتی باشد تا بتوانیم از تسهیلات استفاده کنیم ، گفت: این پروژه اعتباری معادل یک و نیم میلیارد تومان نیاز دارد.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان با بیان اینکه باید یک سری طرح‌ها برای کنترل معلولیت‌ها در جامعه پیگیری شود گفت: خوشبختانه طرح " الزام به انجام آزمایش های مشاوره ژنتیک" در کشور از استان کرمان آغاز شده است و بهزیستی کرمان از شش ماه گذشته با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای کار در این زمینه را شروع کرده است.

صادق‌زاده بیان کرد: این موضوع در دولت و مجلس نیز مطرح شده تا تبدیل به قانون شود.

زاهدی: پیگیری جذب اعتبارات ملی برای بنیاد ژنتیک کرمان

در این بازدید نشستی به منظورجذب اعتبارات دولتی انجام شد که محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بسیار خوشحال کننده است که در این اقدام مسیر بازگشت به زندگی طبیعی با بالا بردن توانمندی ها برای افراد معلول فراهم می‌شود.

وی با بیان اینکه به مردم باید اطلاع‌رسانی شود که علم ژنتیک تا چه اندازه‌ای در سلامت آن‌ها تأثیرگذار است افزود: این امر در کشور  هنوز به شکل سنتی عمل می‌شود که این سنتی عمل کردن در حوزه ژنتیک آسیب‌ها و هزینه‌های زیادی را به جامعه تحمیل می‌کند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مسئولان راهکارهای مناسب را در این زمینه ارائه دهند تا جذب اعتبارات برای تکمیل آن در مجلس پیگیری شود.

پدر علم ژنتیک ایران : وجود شعبه زیادی از مجموعه نیکوکاری رعد در کشور

محمدحسین کریمی‌نژاد  پدر علم ژنتیک ایران  نیز در این نشست با بیان اینکه از قبل با مجموعه رعد آشنا بوده‌ام اظهار داشت: مجموعه رعد به تمامی معلولان سطح جامعه در حوزه‌های مختلف خدمت‌رسانی می‌کند.

وی افزود:شعبه‌های رعد شاید از نظر ملی و مدیریتی مستقل هستند اما از نظر اهداف همگی با هم هماهنگ و تعامل دارند و هدفشان پیشگیری از معلولیت‌ها و توانمندسازی و استقلال معلولان است.

پدر علم ژنتیک ایران از وجود شعبه زیادی از مجموعه نیکوکاری رعد در کشور خبرداد و افزود: در 15 فروردین ماه 1383 در جلسه‌ای از مدیران وقت استان کرمان و خیرین برای راه‌اندازی شعبه کرمان نیز دعوت شد.

وی خاطرنشان کرد:  برای تحقق پیشگیری از معلولیت‌ها در استان نیازمند یک بنای کامل و جامع بودیم که در این راستا احداث  بنای 48 ستون رعد کرمان در دستور کار هیئت مدیره و خیرین قرار گرفت.

کریمی‌نژاد تصریح کرد: مشاروه‌های ژنتیک به معلولان در زمان ازدواج تاکنون به تولد 15 فرزند سالم از والدین معلول در استان کرمان منجر شده است.

رودری: نحوه همکاری و کمک به بهزیستی برای تکمیل پروژه بنیاد ژنتیک قابل بررسی است

جعفر رودری رئیس سازمان برنامه و بودجه استان کرمان نیز در این نشست اظهار داشت: پیشگیری از معلولیت‌ها در ابعاد مختلف اقتصادی، اجتماعی و انسانی در جامعه تأثیرگذار است.

وی با اشاره به اینکه این پرژوه می‌تواند به عنوان پروژه‌ اقتصاد مقاومتی مصوب شود گفت: نحوه همکاری و کمک به بهزیستی برای تکمیل این پروژه قابل بررسی است.

 

 

سه شنبه, ۰۱ دسامبر ۲۰۲۰
سه شنبه, ۱۱ آذر ۱۳۹۹
سه شنبه, ۱۵ ربیع الثانی ۱۴۴۲

اوقات شرعی

عضویت درخبرنامه

جهت عضویت ایمیل و نام خود را وارد کنید.

 

مجتمع رعد

رعد را به داشتن همت های بلند و انسان های بزرگی همچون پروفسور کریمی نژاد می شناسند ، مردی از جنس باران که با دستهای سخاوتمند و قلبی آکنده از عشق به همنوع ، گام در راهی بزرگ نهاد و در شهریور سال 1383 خشت اول مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد کرمان را بنا نهاد. 

آخرین مطالب

 • ميلاد ستارگان آسمان ولايت حضرت امام حسين(ع) ، حضرت امام سجاد (‎ع) و حضرت عباس(ع) مبارك باد.
  ادامه مطلب >>
 • عید سعید مبعث، آغاز راه رستگارى و طلوع تابنده مهر هدایت و عدالت، مبارک باد.
  ادامه مطلب >>
 • امیدواریم با جمع کردن هفت سین نوروزی، قرآنش نگهدارتان، آینه اش روشنایی زندگیتان، سکه اش برکت عمرتان، سبزیش طراوت و شادابی دلتان، ماهی اش شوق ادامه زندگیتان را به شما هدیه دهد روز طبیعت (سیزده بدر) مبارک.
  ادامه مطلب >>
 • شهادت امام موسی کاظم (ع) تسلیت باد. مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد کرمان
  ادامه مطلب >>

تماس با ما

آدرس: کرمان - بلوار جمهوری اسلامی - روبروی دانشکده فنی

تلفن: 03432113777

فکس: 03432113778

ایمیل: info@raadkerman.com